درباره دوره آموزشی هلد می تایت (محکم در آغوشم بگیر)
Hold Me Tight

هدف این برنامه کمک به زوج‌ ها در اصلاح، بهبود و رشد دائم روابط عاشقانه آن‌هاست.

محکم در آغوشم بگیر: برنامه ی گفتگوهایی برای پیوند زوجین، یک برنامه‌ای آموزشیِ ۸ جلسه ای (هر جلسه دو ساعت)، مبتنی بر نظریه وکاربست زوج درمانی هیجان مدار است.

این برنامه بر اساس این ایده بنا شده که نه تنها عشقِ بلند مدت بین همسرانِ عاشق پیشه، امکان پذیر است بلکه حق طبیعی ماست. ما همگی زمانی که پناهگاهی امن و پایگاهی ایمن در آغوشِ عشق مان پیدا می‌کنیم، بهتر و قوی تر می شویم. روابط زوجی عاشقانه ‌سنگ بنای خانواده های امن، جامعه ی سالم تر و آینده ی انسانی شرافتمندتر برای همه ی ما است.

ما دیگر مجبور نیستیم بپذیریم که عشقِ رمانتیک یک راز وسوسه انگیزِ دروغین و یا یک ایده¬آلِ دست نیافتنی است. در نهایت علوم اجتماعی قادر به روشن سازی لحظاتی شده که ملازم لذت یا دردِ هر روزه اند، یعنی مجموعه ای از ارزشمندترین و ظریف ترین روابط فردی.

در ۱۵ سال اخیر، دانش جدیدی از عشق و پیوند رمانتیک شکل گرفته است. زوج درمانی مبتنی بر هیجان براساس این دانشِ جدید به وجود آمده و به هر ۷ زوج از ۱۰ زوج آشفته کمک کرده تا روابطشان را بهبود بخشند. این برنامۀ آموزشی مبتنی بر زوج درمانی هیجان مدار است و به هر ۷ زوج از ۱۰ زوج آشفته کمک کرده تا روابطشان را بهبود ببخشند. این اثربخش‌ترین مدل زوج درمانی در دنیا می‌باشد.به طور خلاصه، شکل اجرای این برنامه شامل موارد زیر است:

۱. ارائه مطالب آموزشی کوتاه توسط تسهیل گر.
۲. تماشای فیلم آمزشی زیرنویس شده به منظور نشان دادن نمونه هایی از گفتگوهای مختلف برای شرکت کنندگان و تشویقِ گروه به اشتراک گذای و مباحثه.
۳. سازماندهی تمرین‌های کلاسی که هر زوج با یکدیگر انجام می‌دهند و سپس بحث با گروه.
۴. ارائه تمرین های خانگی که بتوان در ابتدای جلسه ی بعد در مورد آنها بحث کرد.

نقش اصلی تسهیل گر ایجاد و بازسازی دائمی فضایی امن و عاری از قضاوت است، پناهگاهِ امنی که شرکت کنندگان در آن تائید و حمایت می شوند تا یاد بگیرند و به عنوان فرد و شریک رشد یابند.
محکم در آغوشم بگیر به بیش از ۳۰ زبان زندۀ دنیا ترجمه شده و با موفقیت اجرا شده است.
در ابتدای سال 1397 با تلاش‌های سرکار خانم ژیلا بهناد، سوپروایزر EFT، این پکیج به زبان فارسی ترجمه و با مجوز رسمی از دکتر جانسون (خالق رویکرد EFT و صاحب امتیاز این دوره) برای اولین بار در ایران اجرا شد و مورد استقبال چشمگیر روانشناسان، مشاوران و درمانگران حوزه زوج و خانواده قرار گرفت. هر روز تعداد بیشتری از درمانگران تمایل دارند تا این ورکشاپ را بیاموزند. تا کنون بیش از ۷۰ درمانگر از سراسر کشور در این کارگاه آموزشی شرکت کرده و در حال برگزاری کارگاه برای زوجین می‌باشند. امروزه HOLD ME TIGHT یک نام آشنا برای زوجین در سراسر دنیا می باشد.
فارسی
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A